Info

Tento projekt objednala KIA Motors Czech.O sériové výrobě tohoto modelu se jednalo a nakonec bude uveden do výroby,byť s trochu pozměněným designem.Ale i přesto si myslím že to bude stát za to.

kia ceedkia ceed

Soutěž nazvaná "KIA Tuning Contest" byla vyhlášena za cílem nechat vytvořit vizuální úpravu sériového vozu KIA Pro ceed podle představ jednotlivých soutěžících a nečekaně se soutěž těšila velkého zájmu z motoristické společnosti. Do konečného datumu uzavírky soutěže jež byla v Březnu téhož roku organizátoři soutěže dostali celkem 2270 tuningových návrhů.

Radim Čech jež se stal hlavním vítězem studuje na ostravské vysoké škole. Jeho práce byla vybrána odbornou komisí, protože na jeho návrhu byla cítit originálnost a celkový cit pro vzhled vozu. Jan Malý z Prahy se stal vítězem ve vedlejší kategorii do 15 let. Speciální cena jež byla určena škole, ze které přijde nejvíce návrhů, putovala do Trutnova na základní školu.

Vítězný návrh byl předán renomované tuningové firmě, která jej využila při reálné přestavbě sériového vozu KIA pro ceed.Finální podobu vozu uviděli návštěvníci červnového veletrhu Autotec Brno 2008.